PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=264516}

Notatki o skandalu

Notes on a Scandal
7,4 36 308
ocen
7,4 10 1 36308
7,6 12
ocen krytyków
Notatki o skandalu
powrót do forum filmu Notatki o skandalu

Nie przekonuje

ocenił(a) film na 6

Zbyt ograny jest dla mnie motyw starszej osoby, która z powodu swojej samotności jest wredna, zdziwaczała i wścibia
nos w nie swoje sprawy. Dench, jak to ona, swoją rolę odegrała mistrzowsko, ale wolałabym gdyby jej postać była
dzieciatą mężatką. Bo posiadanie dziecka i partnera też może iść w parze ze wścibstwem i wredotą.
Fajnie by było, gdyby ktoś polecił mi filmy o starszych osobach, być może samotnych, które żyją tylko i wyłącznie swoim,
pełnym pasji życiem:)

Puchaczowa

Ciekawa postać - samotna w swoim świecie i działaniu, mimo rodziny , z filmu =Vera Drake= Na mnie zrobiła wielkie wrażenie i zarysem samej postaci i grą aktorską i kontekstem działania. Super scenariusz, jeszcze lepsze nakreślenie postaci (a zwłaszcza głównej bohaterki) i rewelacyjna Staunton.
Polecam, film wstrząsa!

ocenił(a) film na 6
Gnieszka666

nie tylko że nie przekonuje ale i nie wstrząsa - takich opowieści pełne są codzienne brukowce, połączono tu dwie historie nauczycielek - zdziwaczałej (choć bystrej) samotniczki i wrażliwej efebofilki w wykonaniu znanych aktorek i od razu pełno zachwytów nad co najwyżej solidnie skręconym filmem, który nie ustrzegł się jednak pewnych słabostek

ocenił(a) film na 6
Ketrid2_

Coś słabo oglądaliście ten film. To nie była stara zdziwaczała samotniczka. Raczej czarna wdowa, tyle że jej ofiarami były kobiety.

ocenił(a) film na 7
Puchaczowa

zobacz sobie "Choć goni nas czas". piękny film o gasnących ludziach żyjących pełnią życia.

ocenił(a) film na 8
Puchaczowa

Śmiem wątpić czy postać podstarzałej nauczycielki byłaby zadowolona z posiadania męża i gromadki dzieci.
Ja w niej widzę starszą kobietę pragnącą bliskości z drugą osobą- płci żenskiej...
Tu mamy dwie opcje, albo pani chciałaby być znów młoda i piękna, albo woli kobiety.
Bardziej skłaniałabym się do tej drugiej opcji... zauważ... pamięta jak w młodości głaskała koleżanki po dłoniach, jak głaskała Shebę po dłoniach to nie był dotyk przyjaciółki, tak jak spojrzenia i chęć dotknięcia choćby odkrytych nóg głównej bohaterki.
Jej utrzymywanie tajemnicy, jej groźby i próba rozdzielenia kochanków, a w ostateczności próba rozwalenia małżeństwa ... to wszystko zostało zrobione z zazdrości...

Puchaczowa

Obejrzyj sobie Praktykanta z De Niro :) http://www.filmweb.pl/film/Praktykant-2015-704026

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones